DZIEŃ PATRONA SZKOŁY WE WŁOSZAKOWICACH

Sytuacja pandemii utrudniła nam świętowanie Dnia Patrona. Nie bacząc na trudności postanowiliśmy 5 marca w ograniczonym składzie i w reżimie sanitarnym uczcić pamięć naszego wielkiego kompozytora Karola Kurpińskiego. W ramach tego święta  zaproponowaliśmy naszym uczniom formę gry miejskiej. Dwoje reprezentantów klasy uczestniczyło w grze w szkole, a reszta  poprzez połączenie z nimi na teams,  przed komputerami. Uczniowie mieli za zadanie, dzięki kolejnym wskazówkom pochowanym po całej szkole, odnaleźć i odpowiedzieć na pytania o życie i działalność Karola Kurpińskiego. Uczniowie przed komputerami mogli dopingować kolegów i im podpowiadać. O zwycięstwie klasy decydował czas wykonania zadania i  poprawność odpowiedzi. Zwycięska klasa otrzymała certyfikat na dzień bez pytania w szkole. Ze względu na pandemię rozłożyliśmy grę na kilka godzin, umożliwiając  w ten sposób udział każdej klasy w zabawie. Niekwestionowanym zwycięzcą zabawy okazała się klasa II SB SP, która pokonała grę w rekordowym tempie i przy wspaniałej współpracy całej klasy.

Złożyliśmy kwiaty przy pomniku Karola Kurpińskiego i odśpiewaliśmy  Warszawiankę. Gościli u nas: p. Robert Kasperczak, Wójt Gminy Włoszakowice, ppłk Roman Krajniak, ppłk Daniel Katarzyński oraz p. Tadeusz Mizuro, a także przedstawicie Rady Rodziców. Uczennica Blanka Mierzyńska odczytała własny poemat na temat życia Karola Kurpińskiego. W lutym ogłosiliśmy szkolny konkurs plastyczny na plakat zachęcający do udziału w koncercie, operze Karola Kurpińskiego. Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem, a plakaty ubarwiły korytarze szkolne

Z okazji Dnia Patrona w Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach  pan dyrektor Jarosław Zielonka  wręczył także  najbardziej utalentowanym literacko uczniom  nagrody i wyróżnienia.

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach:  na wiersz o szkole i opowiadanie o dowolnej tematyce. Organizatorami konkursu były:  Dorota Hildebrandt, Emilia Okienko i Alina Mądrzak.

Poniżej publikujemy listę nagrodzonych i wyróżnionych:

W konkursie na opowiadanie:

I MIEJSCE   „Zabójcy demonów”  Kacper Suszka

II MIEJSCE   „Piernikomisie”  Victor Lis

III MIEJSCE EX AEQUO:

„Tam, gdzie słońce wschodzi”  Nikodem  Wolniczak

„Biały wilk”  Iga  Linka

Wyróżnienia  otrzymali:

Patryk Przydróżny  „Miłość jest  okrutna”

Oliwia Zalisz  „Fantastyczna podróż w czasie”

Hanna Chruścicka  „Opowiadanie”

Barbara Kędzierska  „Magiczna dziewczyna”

Maja Łucka  „Pewna dziewczyna”

Filip Zalisz  „Prawdziwi przyjaciele”

Maja Chruścicka  „Wspomnienie o ks. Karolu”

Zuzanna Michalewicz  „Zaczęło się od lekcji techniki”

W konkursie poetyckim:

I miejsce: Piotr Klecha

II miejsce: Blanka Mierzyńska

III miejsce: Nadia Kaźmierczak

wyróżnienia: Dżesika Grześkowiak

Zwycięzców konkursu zaprosiliśmy, by osobiście wręczyć im dyplomy i nagrody. Dla nas nawet pandemia nie jest przeszkodą, by szerzyć wiedzę.

MB, DH