Dzień Dziecka klasa 1 b

Uczniowie klasy 1 b pierwszy dzień czerwca 2023 r. spędzili aktywnie poznając najbliższą okolicę, spacerując Szlakiem Bartka z Piekła.

Zamiast lekcji w sali szkolnej, na wycieczce poznawali uroki Przemęckiego Parku Krajobrazowego. W Dominicach dzieci obserwowały z wieży widokowej Jezioro Dominickie, widziały głazy narzutowe i żwirownię.

Potem wzdłuż brzegu jeziora mali turyści przeszli do Boszkowa Letniska. Tam zapoznali się z tablicami  informującymi o walorach Przemęckiego Parku Krajobrazowego, poznali roślinność przybrzeżną, widzieli ławice ryb pływających w jeziorze i słyszeli śpiew ptaków. Największe zainteresowanie wzbudził nurkujący w wodach jeziora perkoz.

Duże zainteresowanie wzbudziła rzeźba Rybaka i Bartka z Piekła.

Największą atrakcją był jednak przejazd szynobusem z Boszkowa do Włoszakowic.

Za niespodziankę, lody, a także opiekę w czasie wycieczki  w imieniu dzieci bardzo dziękuję

WWalkowska