Escape room w 3a

Tuż przed świętami klasa 3a zmierzyła się z nie lada wyzwaniem. Nasza sala lekcyjna zamieniła się w escape room, w którym uczniowie, podzieleni na 4 drużyny, rozwiązywali zadania. Wcześniej jednak musieli odnaleźć skrytkę, do której pasował ich klucz. Zadania dotyczyły tematyki świąt bożonarodzeniowych, a za każde dobrze rozwiązane zadanie, dzieci otrzymywały jeden składnik spożywczy. Po zebraniu wszystkich składników, musieli rozszyfrować, do jakiego przepisu one należą. Każdej grupie bez większego problemu udało się odgadnąć, że tajemniczym przepisem jest przepis na pierogi! Mamy nadzieję, że dzieci wykorzystali poznany przepis w swoich domach, w trakcie świątecznych przygotowań w kuchni :)