Europe Code Week

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie klasy 1 b i kilku uczniów klasy 2 a zrealizowało projekt - Wyzwanie Code Week 2022  razem z grupą Uczymy Dzieci Programować w ramach zajęć z kodowania pod kierownictwem pani Wiesławy Walkowskiej.

Każda z grup zajęciowych zrealizowała 10 zajęć, których celami głównymi było: upowszechnienie kodowanie; pokazanie, że kodowanie nie jest trudne, a realizacja aktywności związanych z kodowaniem nie wymaga dostępu do sprzętu komputerowego; rozwijanie logicznego, algorytmicznego myślenia; kształtowanie zadaniowego podejścia do stawianych problemów; integracja klasy/grup; wspólna kreatywna zabawa.

Zrealizowano następujące zadania:

-CodeWeek pod lupą ;

-Kubki, wieże, latarki ;

-10 na macie zakodowana;

-Jedno zadanie, 10 kodów - poszukujemy rozwiązań;

-Kod do CodeWeek – debugujemy;

-10 edycja CodeWeek...10 pomysłów na aplikacje;

-Jubileuszowy tort w instrukcji słownej ukryty - ćwiczymy komunikację;

-CodeWeek’owa gra planszowa;

-CodeWeek’owa wycieczka po szkole;

-Warto kodować - tworzymy kod.

Sprzęt, na którym dzieci pracowały, został zakupiony w ramach projektu Laboratoria przyszłości.