"Filtrujemy dla Bałtyku"

Klasa Ic przystąpiła do programu edukacyjnego „Filtrujemy dla Bałtyku” , który skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Został on opracowany we współpracy ze Stacją Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Organizatorem, zaś tej akcji jest firma BRITA producent filtrów do wody, których stosowanie ogranicza zużycie plastikowych butelek.

Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem współczesnego świata – wszechobecny plastik. Z tym problemem borykają się nie tylko odległe, egzotyczne kraje czy oceany. To również nasz lokalny problem, dlatego chcemy zwrócić na niego uwagę. Czas, aby zadbać o Bałtyk, bo to jedyne morze, do którego mamy dostęp i do którego za pośrednictwem rzek trafiają zanieczyszczenia z całej Polski.

W ramach programu realizowane były kolorowanki, zabawy na uważność, zabawy kreatywne oraz „Baśń o foczce i plastiku” pozwalające lepiej poznać Bałtyk.

W etapie finalnym, wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w programie.

SzG