"Gra o tradycję"

W czwartek 28 września klasy 4 wzięły udział w niezwykle ciekawym wydarzeniu - GRA O TRADYCJE w Bukówcu Górnym. Nasze klasy rywalizowały z innymi szkołami z naszej okolicy. Uczestnicy mieli do pokonania aż sześć stacji. Każda stacja kryła w sobie zadania i zagadki do rozwiązania oraz ..naukę tańca. Klasa IV c zdobyła I miejsce!!!

Celem wycieczki było poznanie muzyki, zwyczajów oraz tradycji regionu Bukówca Górnego oraz integracja dzieci z naszej gminy.

Warto wspomnieć, iż Tradycje Bukówca Górnego są wpisane na KRAJOWĄ LISTĘ DZIEDZICTWA NIEMATERIALNEGO, jako jedno z 73 najbardziej wartościowych zjawisk kultury tradycyjnej w Polsce.

Był to dzień pełen emocji, niezapomnianych wrażeń oraz niepowtarzalnych chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci.