III Mistrzostwa Polski Szkół w szachach błyskawicznych Katowice, 17 wrzesień 2019

Katowicki Spodek  gościł na początku września  1200 uczniów polskich szkół w czasie rozgrywanych tam III Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych. Organizatorem zawodów był Śląski Związek Szachowy.

W czasie turnieju rozegrano 7 rund w tempie 10 minut na zawodnika. Sędzią głównym zawodów był pan Michał Weijsig.

Włoszakowice reprezentowało  30 szachistów.

Najlepszy wynik wśród uczniów z Włoszakowic uzyskała Lena Owsianna z klasy IV. Grając na górnych szachownicach dzielnie walczyła o medal. Niestety, pechowo przegrana ostatnia partia nie pozwoliła na zdobycie medalu, ostatecznie zajęła 5 miejsce.

Na 7 miejscu została sklasyfikowana Klaudia Obiora-Cansever.

Pozostali zawodnicy zajęli dalsze miejsca.

Po zawodach dzieci zobaczyły Pomnik Powstańców Śląskich, galerię Oko na Świat, a z tarasów widokowych podziwiały panoramę Katowic.

Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Wiesława Walkowska, Magdalena Zielinowska, Beata Biegańska, Monika Obiora.

Współorganizatorem wyjazdu był Uczniowski Klub Sportowy przy Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach.

WW