Klasa 1LO z wizytą u rzeźbiarza.

Dnia 20.09.2o19r. klasa 1 liceum ogólnokształcącego z Włoszakowic na lekcji plastyki wybrała się z wizytą do pana Jerzego Sowijaka – lokalnego rzeźbiarza z Bukówca Górnego. Tematem przewodnim lekcji była „Sztuka naszego regionu” Uczniowie mieli okazję poznać życie oraz warsztat twórczy pana Jerzego. Młodzież najbardziej zaangażowała się we własną twórczą pracę, rzeźbiąc sylwetkę ptaka z drewna lipowego. Licealiście mogli zmierzyć się, jak to sami stwierdzili, z niełatwą techniką rzeźbiarską. Każdy dążył do ukończenia swojego pierwszego rzeźbiarskiego dzieła z drewna.

Najlepszym dowodem na to, że uczniów zainteresowała ta dziedzina sztuki było zapytanie ucznia „Kiedy powtórzymy lekcję u pana Sowijaka?”

BN