Klasa 3b w Urzędzie Gminy

25 października kl. 3 b  wybrała się na  wycieczkę do Urzędu Gminy. Tym razem dzięki uprzejmości mamy naszego ucznia Maksymiliana mogliśmy przyjrzeć się z bliska pracy urzędników Urzędu Gminy we Włoszakowicach. Na samym początku uczniowie siedząc w Sali Trójkątnej zapoznali się z historia budynku, zwiedzaliśmy gabinet samego wójta naszej gminy – p. Roberta Kasperczaka, który serdecznie nas powitał, wręczył dzieciom słodki poczęstunek oraz upominki, pozwolił chętnym usiąść w swoim fotelu. Dużą atrakcją było zwiedzanie lochów, które mieszczą się w podziemiach. Było strasznie, ale uczniowie byli zadowoleni i zapewne zapamiętają te chwile do końca życia. Ta bardzo ciekawa wycieczka pozwoliła zdobyć dzieciom nowe doświadczenia i wiedzę, która posłuży do budowania właściwych postaw obywatelskich. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim pracownikom Urzędu Gminy we Włoszakowicach za serdeczne przyjęcie, a w szczególności pani Karolinie Chlebowskiej za przedstawienie w bardzo dostępny dla dzieci sposób funkcjonowania wybranych działów wchodzących w skład naszego Urzędu Gminy.