Koncert „Na ludową nutę”

W piątek, 25.02.2022 r., klasa 3b przedstawiała na koncercie muzycznym „Na ludową nutę” dla zaproszonych gości krótki program muzyczny.

Dzieci przez dwa tygodnie poznawały na lekcjach, na warsztatach i na wycieczkach zabytki materialne i niematerialne Wielkopolski. Nauczyły się też grać na flażoletach proste melodie ludowe.

Wiadomości, które wzbogaciły ich wiedzę, zamieszczone zostały w albumie „Ciekawostki z gminy Włoszakowice”. Każda ze stron tego albumu to indywidualna prezentacja przygotowana przez dzieci w formie plakatu i opisu słownego danego obiektu.

Dzieci także wykonały kolorowe pocztówki, widokówki związane z Wielkopolską.

Przez tydzień uczyły się grać na flażoletach ludowe melodie.

W czasie koncertu zagrały na flażoletach  z towarzyszeniem orkiestry następujące  utwory muzyczne: „ Mała Marysia 1”, „Mała Marysia 2”, „Kurczątka”, „Kurki trzy”, „Przyszła wiosna”, a także wykonały taniec ludowy „W koło się krynć”.

Cukierki, które otrzymały w podziękowaniu za występ od zaproszonych gości, bardzo smakowały.