Konkurs "Świąteczne czytanie".

12 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania ze Zrozumieniem “Świąteczne Czytanie”, w którym wzięli udział uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej. Ich zadaniem było zapoznanie się z tekstem o tematyce świątecznej, na temat którego komisja zadawała pytania. Na koniec uczestnicy konkursu czytali tekst na głos, zachowując odpowiednią technikę czytania, czyli intonację, płynność, poprawną artykulację głosek, dykcję i tempo. Komisja, w skład której wchodziła p. Renataa Wodawska i p. Iwona Kaczorowska, miała bardzo trudne zadanie związane z wyborem pierwszych miejsc. Ostatecznie Mistrzynią Pięknego Czytania ze Zrozumieniem została Karolina Kalenska. Na drugim miejscu znalazła się Hanna Tatarska, a na trzecim Mikołaj Knop i Jakub Bartkowiak. Wyróżnienia otrzymali: Antonina Musiał, Claudia Kopeć, Zofia Mąkowicz, Nikodem Kiełczewski oraz Lena Wypych. Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy!