Lekcja biblioteczna.

Dnia 18.01.2024 r. podczas spotkania w bibliotece szkolnej, uczniowie kl. 4c mieli okazję zapoznać się prezentacją poświęconą „Historii książki i pisma”, dzięki której dowiedzieli się jak zrodziła się książka w czasach starożytnych i jak rozwijały się materiały piśmiennicze do dnia dzisiejszego. Ponadto uczniowie dowiedzieli się o roli Biblioteki Aleksandryjskiej - największej instytucji w czasach antycznych. Ważnym elementem prezentacji było omówienie  metod kopiowania i rozpowszechniania książek od średniowiecza do czasów nowożytnych. Prześledzenie dziejów książki od kamiennej tabliczki do nowoczesnych e-booków uzmysławia nam jak bardzo ważne były i w dalszym ciągu są książki wydane w każdej postaci.

R. Wodawska