Lekcja regionalna 2a.

Cudze chwalicie, swego nie znacie! Tuż przed wakacjami klasa 2a wybrała się na wyjątkową lekcję do Bukówca Górnego - na lekcję regionalną. Zobaczyliśmy, jak 150 lat temu żyli ludzie i jak wyglądały ich domy oraz przedmioty codziennego użytku. Oprócz tego odwiedziliśmy też wiatrak, gdzie poznaliśmy pracę nie tylko młynarza, ale i stolarza i szewca. Zobaczyliśmy też stare narzędzia rolnicze i sami mogliśmy poćwiczyć wbijanie gwoździ. Był też czas na zabawę i słodki poczęstunek. Następnie udaliśmy się do Gminnego Centrum Folkloru, aby poznać tańce bukówieckie, gwarę oraz zabawy, w które dawniej bawiły się dzieci. Ta ciekawa przygoda na koniec roku szkolnego przez długi czas zostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim, bez których ten wyjazd by się nie udał i polecamy wycieczkę do Bukówca tym, którzy jeszcze tam nie byli!