Lekkoatletyka w Szkole Podstawowej we Włoszakowicach

Uczniowie klas 3-6 uczestniczyli w Wielkopolskich Czwartkach Lekkoatletycznych w rundzie jesiennej. Poszczególne zawody odbywały się w czterech terminach 19,29 września oraz 3, 10 października. Były 3 kategorie wiekowe roczników 2007, 2008, 2009 i młodsi. Zawodnicy uczestniczyli w biegach na 60m, 300m, 600m, 1000m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i co jest nowością dla szkoły w skoku wzwyż. Uczestnicy z naszej Szkoły mieli dzięki wyjazdom na te zawody możliwość startu na stadionie lekkoatletycznym w Lesznie. Dla większości z nich była to pierwsza przygoda z ,,królową sportu”.

Tomasz Linka