Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w klasach pierwszych.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek  - przypada 5 listopada 2022 r. w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej we Włoszakowicach obchodziły ten dzień w poniedziałek, 7 listopada 2022 r.

W tym dniu dzieci miały możliwość przebrania się za postać z ulubionej bajki albo mogły przynieść rekwizyt z baśni/bajki. Oprócz prezentowania swoich przebrań w czasie zajęć uczniowie opowiadali o bajkach, o książkach, które najczęściej czytają,  a także grali w kalambury.

Dzień ten był próbą zachęcenia dzieci do czytania książek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, bogacenia słownictwa, a także kształcenia właściwych postaw moralnych.