Międzynarodowy Dzień Weterana w Lesznie

18 października 2019r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie odbyła się prelekcja z okazji Międzynarodowego Dnia Weterana. W spotkaniu tym uczestniczyła młodzież ze szkół średnich z rejonu leszczyńskiego. Naszą szkołę reprezentowała klasa pierwsza liceum oraz klasa druga szkoły branżowej.

Prowadzący prelekcję w ciekawy sposób opowiedział o genezie słowa „weteran” a także o historii misji pokojowych, w których udział brało Wojsko Polskie. Na ekranie można było obejrzeć wiele ciekawych fotografii z różnych misji naszych żołnierzy. Prezentacja była przetykana konkursami dla uczestników a także wypowiedziami, zaproszonych na to spotkanie, gości – weteranów wojny w Iraku czy Libanie. Oddano również hołd, poległym w trakcie poszczególnych misji, wojskowym.

Punktem kulminacyjnym było połączenie się na żywo z żołnierzami, stacjonującymi aktualnie w Afganistanie. Każdy chętny uczeń miał możliwość zadania im pytań dotyczących spraw codziennych ludzi uczestniczących w tej misji.

MMr