Międzynarodowy Piknik Językowy "Taste of EURODESK"

Fundacja Centrum Aktywności Twórczej z Leszna, Stowarzyszenie „Jeden Świat” z Poznania, Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości z Gostynia oraz Szkoła Językowa „Smile” z Leszna zaprosiły naszych uczniów do udziału w Międzynarodowym Pikniku Językowym „Taste of EURODESK”, który odbył się dnia 23.10.2019r. w klubie „Stara Gazownia” w Lesznie.

W Pikniku wzięło udział 10 uczniów klasy 7a ( w tym grupa z językowych zajęć pozalekcyjnych „Przyjazna Szkoła”). Piknik  rozpoczął się o godz. 10.00  powitaniem uczestników oraz prezentacją Eurodesku i portalu młodzieżowego. Po spotkaniu z byłymi beneficjentami programów mobilnościowych uczniowie dowiedzieli się czym są „Workcamps”. Ok. godziny 11.45 rozpoczął się Piknik Europejski ze Smakami Europy, podzielony na 2 bloki programowe. Wolontariusze z różnych krajów Europy (m.in.  Hiszpanii, Węgier, Łotwy, Turcji, Francji) prowadzili zajęcia językowe w postaci gier i zabaw edukacyjnych – nasi uczniowie mieli okazję rozmawiać z nimi w j. angielskim, poznawali też słowa w rodzimych językach wolontariuszy. Mieliśmy także okazję porozmawiania z ambasadorami programów mobilnościowych. W międzyczasie mogliśmy dosłownie spróbować smaków Europy – różnych potraw przygotowanych specjalnie dla uczestników Pikniku.

Udział w tym wydarzeniu był niesamowitym przeżyciem dla naszej młodzieży i mimo, że byli tam jednymi z najmłodszych uczestników – doskonale radzili sobie z komunikacją. Było też przy okazji sporo zabawnych sytuacji.  Myślę, że cała grupa zrozumiała, że komunikacja w języku angielskim (niekoniecznie perfekcyjna) to okno na świat.

Anna Wandolska