Natalka i Antek w Krainie Wielkiej Matematyki

Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej we Włoszakowicach w październiku rozpoczęli swoją przygodę z matematyką realizując I moduł projektu-„Matematyka na drodze”’.

W ramach tego modułu dzieci obejrzały film o przygodach Natalii i Antka, poszukały liczb i kształtów na pobliskiej drodze, wykonały w czasie spaceru notatki z zaznaczeniem elementów znalezionych w otoczeniu,  a także rozwiązały zadania z treścią dotyczące obliczania odległości między miejscowościami.

Pierwszaki otrzymały Dzienniczek Wielkiego Matematyka, w którym po wykonaniu każdego zadania wklejają naklejkę potwierdzającą realizację tematu.

W ramach projektu opracowanego przez wydawnictwo MAC dzieci zrealizują 8 bloków tematycznych w ramach których realizować będą kompetencje kluczowe.