Natalka i Antek w Krainie Wielkiej Matematyki

Moduł 1- Matematyka w kuchni klasa 3 b realizowała w dniu 28 lutego 2022 r.

W czasie lekcji dzieci pracowały w grupach. Najpierw poznały rolę matematyki w kuchni w oparciu o materiał wideo związany z przepisem na pieczenie ciastek.

Potem praktycznie poznały miary masy, zamieniały jednostki rozwiązując zadania z treścią, obliczając  ilość potrzebnych produktów do realizacji przepisu, a także ważyły na różnych wagach kuchennych ilość potrzebnych produktów do wykonania sałatki owocowej.

Dodatkową trudnością był  przepis na sałatkę owocową w języku angielskim. Najpierw dzieci musiały przetłumaczyć  recepturę, aby sałatkę wykonać.

Praca nad realizacją zadania nauczyła bezpiecznej pracy z nożem, dbania o higienę przygotowywania posiłków, ale też sprzątania na miejscu pracy.

Fotoreportaż został przesłany do organizatorów projektu, a dzieci w legitymacjach projektu wkleiły naklejki potwierdzające udział w realizacji zadania.