Niespodzianka dla Babci i Dziadka- zajęcia z ozobotami.

W piątek 17 stycznia 2020 r. dzieci z klasy I b poznawały sposoby komunikowania się za pomocą poczty i Internetu dawniej i dziś w kontekście wysyłania życzeń z okazji zbliżającego się święta. Dzieci zaprojektowały znaczek pocztowy, a na jego obwolucie przygotowały drogę dla ozobota. Pierwszy raz za pomocą kolorowego kodu wydały polecenia małym robotom. Dodatkowo na zajęciach plastycznych przygotowały dwie gry logiczne- Sudoku i Memory o tematyce pocztowej, które pozwolą wnuczętom spędzić ciekawie czas z dziadkami. Utrwaleniem wiadomości były zabawy na mini matach połączone z kodowaniem, klasyfikowaniem krążków tematycznych i odkodowywaniem poleceń symbolicznych. Zajęcia minęły bardzo szybko. Dzieci już dziś pytają o następne.