Pasowanie na czytelnika.

Dnia 19.01.2024 r. w naszej szkole odbyło się Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak uczniowie zostali przyjęci w poczet czytelników, musieli zdać krótki egzamin ze znajomości bohaterów baśni i bajek, którymi byli: Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Kot w butach, Syrenka, itp. Oprócz tego uczniowie zostali zapoznani z prezentacją „Jak powstaje książka?” i przy tej okazji poznali nowe słówka związane z tym tematem. Ważnym elementem spotkania było zaznajomienie dzieci z zasadami zachowania w bibliotece szkolnej i korzystania z jej zasobów.

Następnym krokiem było złożenie przez dzieci uroczystego przyrzeczenia, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po przysiędze, uczniowie zostali pełnoprawnymi czytelnikami i otrzymali z tego tytułu upominek w postaci książeczek oraz zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki.

Warto wiedzieć, że do szkolnej biblioteki należy każdy uczeń naszej szkoły i nie trzeba się specjalnie zapisywać, czytelnikiem jest się od pierwszej do ósmej klasy. Zapraszamy wszystkich uczniów!!!

R. Wodawska