Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej.

W dniu 13 października br. odbyła się ważna uroczystość dla  65 pierwszoklasistów. Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących pan Jarosław Zielonka przyjął ich ślubowanie złożone w obecności społeczności szkolnej, rodziców i zaproszonych gości, a po nim aktu pasowania na  ucznia dokonał sierżant Tomasz Jurkiewicz z 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.

Także rodzice uczniów złożyli ślubowanie deklarując wsparcie dla swoich dzieci, a Klasowe Rady Rodziców złożyły  podpisy pod rotami ślubowania.

Złożenie ślubowania poprzedził krótki program artystyczny pt. ”Pociąg do stacji Wiedza”. Dzieci recytując wiersze, śpiewając piosenki opowiedziały o „stacjach edukacji”, które już poznały –„Bezpieczeństwo”, „Grzeczność”, „Patriotyzm”. Zatańczyły taniec „Stańmy w koło” pokazując swoje umiejętności muzyczne. Śpiewająco wyrecytowały polski alfabet. Brawa otrzymały za piosenkę „Moja Ojczyzna” i wykonanie tytułowej  piosenki uroczystości „Pociąg do stacji Wiedza”

Zaproszeni goście złożyli dzieciom życzenia i wręczyli drobne upominki.

W trakcie uroczystości dyrektor ZSO pan Jarosław Zielonka wręczył podziękowania przedstawicielom Banku Spółdzielczego, Nadleśnictwa Włoszakowice i KS Kołownik Włoszakowice za wsparcie udziału uczniów szkoły w "Rajdzie Weteranów" w Stanach Zjednoczonych.

Dziękujemy w imieniu dzieci i ich rodziców za złożone życzenia i upominki

-wychowawcy klas I: m.Kaminska, A.Saloch i W.Walkowska