Porozumienie ze szkołą w Chicago

W dniu 03.08.2023r. w Urzędzie Miasta Łodzi w obecności Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach Jarosław Zielonka podpisał porozumienie o współpracy z Dyrektor dr Agnieszką Oskierą reprezentującą Polską Szkołę im. Gen. Kazimierza Pułaskiego w Chicago. Porozumienie zakłada między innymi: tworzenie, gromadzenie, prezentacja i wymiana materiałów w szkołach partnerskich, nawiązywanie i rozwijanie kontaktów osobowych między kadrą pedagogiczną oraz społecznością uczniowską Szkół, organizowanie wspólnych przedsięwzięć oraz wymianę międzynarodową uczniów. Nawiązanie współpracy z żołnierzami amerykańskimi oraz szkołą w Chicago spowodowane było wprowadzeniem klas dwujęzycznych w szkole podstawowej i liceum. Realizacja wspólnych projektów będzie miała wpływ na rozwój naszej placówki, a przede wszystkim na doskonalenie języka angielskiego i poznanie kultury innego państwa.