Projekcja filmu "Orzeł".

14 września filmową historię słynnego okrętu podwodnego z czasów II wojny światowej mieli okazję poznać uczniowie Szkoły Branżowej I stopnia oraz Liceum Ogólnokształcącego we Włoszakowicach.
W szkolnej auli, gdzie zorganizowano pokaz, licznie zgromadzonych uczniów powitała wicedyrektor ZSO Włoszakowice Hanna Grycz. Następnie słowo wstępne o filmie wygłosił dyrektor GOK Włoszakowice Paweł Borowiec, szczególnie podkreślając jego wierne oddanie prawdziwej historii. Przy okazji okazało się, że dokładnie 82 lata temu (14 września 1939 r.) okręt „Orzeł” wpłynął do portu w Tallinie, co zapoczątkowało wydarzenia przedstawione w produkcji Buczkowskiego. To dodatkowo pobudziło ciekawość uczestniczącej w projekcji młodzieży.

Ekran i nagłośnienie na potrzeby pokazu dostarczyła firma Scenika Pro Event Karol Michalewicz. Warto wspomnieć, że wydarzenie to niejako zapoczątkowało uroczystości nadania Szkole Branżowej I stopnia we Włoszakowicach imienia „Weteranów działań poza granicami Państwa”, których główna część odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Dziękujemy za możliwość wykorzystania materiałów i zdjęć Gminnemu Ośrodkowi Kultury oraz panu Amadeuszowi Apolinarskiemu