Projekt edukacyjny "Lekturki spod chmurki"

Klasa 1 b ZSO Włoszakowice- Szkoła Podstawowa rozpoczęła przygodę z lekturami w ramach innowacji przygotowanej w oparciu o międzynarodowy projekt edukacyjny 2022/2023 „Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki- Podróżowanie przez czytanie”.

Cele realizowane w czasie realizacji innowacji to: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej; rozwijanie aktywności czytelniczej; doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania; zachęcanie rodziców do czytania dzieciom; pogłębianie wiedzy na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji; integracja zespołu klasowego; współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.

W czasie pierwszych zajęć dzieci poznały chmurkę Tosię, wykonały też swoje chmurki i „Czytusie” - plastelinowe ludki, które mają zachęcać do czytania. Dzieci określiły, co jest potrzebne do spakowania walizki, a więc do podróżowania po Polsce, Europie i krajach spoza Europy, a także ozdobiły lekturniki, w którym będą notować swoje podróże z książką.

W trakcie podróży razem z kolegami z Polski i z Europy będą poznawać po jednej książce z Polski,  z Europy  i jedną mówiącą o świecie. Projekt realizowany w ciągu roku szkolnego 2022/2023. W oparciu o założenia projektu wspólnie  wychowawcą dzieci wykonają 4 zadania spośród 8 wyznaczonych dla wszystkich placówek, które przystąpiły do projektu. Z realizacji zadań sporządzane będą sprawozdania, które będą podstawą do uzyskania certyfikatu kończącego projekt. Sprawozdania będą zamieszczane na stronie projektu.