Równia pochyła na lekcji fizyki w klasie 8b.

Uczniowie klasy 8b kontynuowali budowę stoku narciarskiego. Do jego skonstruowania wykorzystali zestawy klocków Lego education które nasza szkoła pozyskała dzięki programowi #Labolatoria przyszłości. Stok narciarski posłużył do przeprowadzenia doświadczeń mających na celu wyjaśnienie jak siły zmieniają ruch narciarza  na stokach o różnym nachyleniu, jaka jest zależność między masą ciała a jego ruchem po równi pochyłej. Uczniowie mierzyli odległości jaką pokonali skoczkowie narciarscy o różnych masach i przy różnych kątach nachylenia stoku. Pomiary odległości zapisywali w sprawozdaniu, z zmierzonych pomiarów liczyli wartość średnią. Z przeprowadzonych doświadczeń sformułowali wnioski które również zapisywali w sprawozdaniu.