Spotkania z żołnierzami amerykańskimi.

W dniach 15 i 16 grudnia odbyły się spotkania online uczniów naszej szkoły z żołnierzami amerykańskimi. To już kolejne spotkania, potwierdzające naszą współpracę, za które ogromnie dziękujemy zaprzyjaźnionym żołnierzom.  Tym razem w spotkaniach wzięli udział uczniowie klas dwujęzycznych. Trema była ogromna, w końcu porozumiewaliśmy się w j. angielskim, ale ostatecznie uczniowie zadali wiele pytań dotyczących zarówno służby w amerykańskiej armii, jak i pobytu żołnierzy w Polsce. Pytaliśmy m.in. o to co ich zachęciło do służby wojskowej, jak trudna, a czasem niebezpieczna jest ich praca, w jakich miejscach odbywali już służbę i za czym tęsknią przebywając za granicą. Ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, uczniowie pytali o amerykańskie zwyczaje bożonarodzeniowe i noworoczne, prezenty, potrawy i sposoby spędzania wolnego czasu.Na koniec każdego ze spotkań życzyliśmy żołnierzom wesołych świąt i uzyskaliśmy zapewnienie, że jak tylko będzie taka możliwość, znów odwiedzą nas w szkole. Czekamy niecierpliwie!

AW