Spotkanie z pilotem amerykańskim

We wtorek, 09.04, odbyło się spotkanie online z amerykańskim pilotem pochodzenia polskiego z Chicago. W spotkaniu, zorganizowanym przez panią Agnieszkę Oskierę z zaprzyjaźnionej Polskiej Szkoły im. Generała Kazimierza Pułaskiego w Chicago, wzięli udział uczniowie klas dwujęzycznych naszej szkoły 7SP i 1LO. Pan Sebastian opowiedział nam o historii lotnictwa, o tym jak wygląda praca pilota w amerykańskich liniach lotniczych Southwest oraz odpowiedział na szereg pytań uczniów, dotyczących m.in. drogi jego kariery, zainteresowań, bezpieczeństwa w pracy pilota, jej zalet i wad. Na zakończenie dyrektor zaprosił naszego Gościa do Włoszakowic, przy okazji jego kolejnej wizyty w Polsce. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie już wkrótce, tym razem na żywo.