Święto Patrona z szachami

W dniu 3 marca 2023 r. na auli ZSO Włoszakowice z okazji Święta Patrona Szkoły po raz IV odbył się Turniej Szachowych Drużyn. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Wójta Gminy pana Roberta Kasperczaka.

W młodzieżą naszej szkoły zmierzyły się w szachowych pojedynkach czteroosobowe drużyny BS Włoszakowice, Werner Kenekl - Producent tektury falistej, opakowań…, Szachowych Rodziców i Belfer Team.

Rozegrano 6 rund szachów szybkich. Zawody sędziowali p.Jonasz Walkowski i p.Karolina Janiszewska.

Drużyny rywalizowały o puchar dyrektora szkoły p. Jarosława Zielonki.

Swoje umiejętności szachowe wspaniale zaprezentowała młodzież z klas Szkoły Podstawowej we Włoszakowicach zajmując w klasyfikacji końcowej:

1.     Drużyna Skoczki w składzie: Włodarczyk Julia, Wawrzyniak Julia, Obiora-Cansever Klaudia, Biegańska Anna;

2.     Drużyna Gońce: Zielinowski Witold, Maciąg Ewelina, Flieger Maksymilian, Primel Milena;

3.     Drużyna Wieże: Mierzyńska Blanka, Owsianna Lena, Włodarczyk Dominik, Michalewicz Zuzanna.

Zacięte pojedynki, mnóstwo śmiechu, pyszne ciasto w kawiarence szachowej - to długo zostanie w pamięci uczestników zawodów.

W imieniu organizatorów zawodów dziękuję za udział w zawodach.

Zapraszamy za rok.

W.Walkowska