Szachiści z Włoszakowic mistrzami powiatu 2019.

Tytuł Drużynowego Mistrza Powiatu na  rok. 2019/2020  wywalczyli  zawodnicy z Włoszakowic.

Coroczne sukcesy w zawodach szkolnych wynika z systematycznej pracy z dziećmi w projekcie  „Edukacja przez Szachy w Szkole” w klasach młodszych. Masowe szkolenie, pokazywanie szachów jako sportu, a nie tylko rekreacji, rozpowszechnianie kultury szachowej w społeczeństwie to priorytety działalności szachowej we Włoszakowicach.

Sukces drużynowy wiąże się tez z sukcesami poszczególnych dzieci, które uzyskały wspaniałe wyniki pokonując kolegów z innych szkół.

Miejsca indywidualne:

Chłopcy:

• 1 miejsce Dominik Włodarczyk ZSO Włoszakowice,
  • 2. Filip Zielinowski ZSO Włoszakowice

a wśród dziewczynek:

• 1. Blanka Mierzyńska ZSO Włoszakowice,
  • 2. Zofia Jagodzik ZSO Włoszakowice,
  • 3. Owsianna Lena ZSO Włoszakowice.

Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Ośrodek Sportu i Rekreacji z Leszna, sprzęt i miejsce użyczył Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach.

Zawody sędziowali Jonasz Walkowski sędzia klasy III i Karolina Janiszewska sędzia klasy M.

Za sprawny przebieg zawodów odpowiadali Wiesława Walkowska i Dariusz Walkowski. Dziękuję wszystkim dzieciom z Włoszakowic za pomoc w przygotowaniu sali do gry i sprzątaniu po zawodach.

Gratuluję tym, którzy zajęli czołowe miejsca, ale też wszystkim, którzy ukończyli turniej.

WW