Sztafeta sto trzy okrążenia w sto trzy lata niepodległej Polski

10 listopada uczniowie i nauczyciele ZSO we Włoszakowicach uczcili 103 lata wolności naszego kraju poprzez bieg sztafetowy 103 x 200m metrowe okrążenie na bieżni stadionu lekkoatletycznego. Jedno okrążenie biegu ze stu trzech symbolizowało jeden rok Niepodległości Polski. Wspólny bieg zjednoczył całą społeczność szkolną i był symbolem idei olimpijskiej - ,,ważny jest udział, a nie zwycięstwo”.

Na starcie do sztafety stanęło dokładnie 102 uczniów po tym, jak wychowawcy klas wyłonili po 6 osób z każdej klasy od 4 do 8 szkoły podstawowej, niektórych klas liceum ogólnokształcącego i klasy pierwszej szkoły branżowej. Jako pierwsi pobiegli najmłodsi uczniowie, a skończyli najstarsi. Wyznaczony uczeń przebiegał jedno z 102 okrążeń 200m bieżni i przekazywał biało – czerwoną pałeczkę sztafetową następnemu uczniowi. Biegacze oczekujący na swoją zmianę sztafetową kibicowali. Po nieco ponad 20 kilometrach biegu sztafetowego w czasie 70 minut, ostatni na zmianie nauczyciel WF Tomasz Linka ukończył 103 symboliczne okrążenie.

TL