To już dziś - premiera!

To już dziś! Wyczekiwana premiera „Kolędy wspomnień”- utworu będącego uwieńczeniem projektu poetycko-muzycznego. Wszystko zaczęło się już w październiku, kiedy został ogłoszony konkurs dla uczniów na napisanie tekstu współczesnej kolędy. Zwycięski utwór miał zyskać oprawę muzyczną, a następnie zostać wykonany podczas szkolnych jasełek. Jury wyłoniło laureatkę, uczennicę klasy 6c, Blankę Mierzyńską, a pomysłodawca konkursu, p. Szymon Gąda skomponował melodię. Ponieważ sytuacja nie pozwoliła na przygotowanie jasełek postanowiliśmy piosenkę nagrać.

I tak dzięki sponsorom takim jak: ZSO Włoszakowice, Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach oraz NTG Krzysztof Kaczmarek udało się dokonać nagrania studyjnego utworu oraz wideoklipu.

W nagraniach udział wzięły uczennice SP we Włoszakowicach:

Alicja Błaszczyk, Ewa Kaczmarek, Natalia Poloszyk, Aleksandra Nawrot, Klaudia Obiora- Cansever, Karolina Wojtyna, Blanka Mierzyńska, Weronika Walkowiak, Maria Grygiel, Anna Cukierska

oraz nauczyciele: Katarzyna Kaczmarek i Szymon Gąda, którzy pełnili również funkcję kierownictwa artystycznego podczas realizacji całego projektu.

Nagrania studyjnego utworu dokonała firma AUDIOSFERA – Grzegorz Thiel.

Wideoklip nagrała TV Leszno.

Aranżancjępodkładu muzycznego przygotował Piotr Kubiak- P.K. Sound

Projekt okładki płyty CD oraz scenografia do wideoklipu - p. Bożena Nowak (nauczyciel ZSO)

Realizacja całego projektu nie mogłaby się odbyć bez wielkiego zaangażowania i wsparcia dyrektora ZSO we Włoszakowicach - p. Jarosława Zielonki, który był motorem napędzającym i dobrym duchem całej akcji, za co serdecznie DZIĘKUJEMY!

Życzymy wszystkim wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia przy dźwięku „Kolędy wspomnień”

Kolęda na naszym kanale YT

Katarzyna Kaczmarek i Szymon Gąda