Turniej w Warszawie

W poniedziałek, 13 czerwca 2022 r. , w Warszawie został rozegrany Ogólnopolski Turniej Finałowy Edukacji przez Szachy w Szkole.

Na hali Torwar spotkało się 800 uczniów ze szkół w całej Polsce grających  w szachy w ramach projektu Polskiego Związku Szachowego EpSwS.

Wśród nich była osiemnastoosobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej we Włoszakowicach.

Zawody sędziował pan Aleksander Sokólski. Rozegrano 6 rund  szachów szybkich w sześciu kategoriach dziewczynki klasa I, chłopcy klasa I, dziewczynki klasa II, chłopcy klasa II, chłopcy klasa III, dziewczynki klasa III.

Wśród 180 drużyn szkolnych Włoszakowice zajęły 5 miejsce.

Nagrodami były medale i puchary za miejsca 1-6.

Indywidualnie wyniki najwyżej sklasyfikowanych zawodników:

3 miejsce, brązowy medal - Wiktoria Grabowy,

4 miejsce - Ewelina Maciąg,

5 miejsce - Jastrzębska Liliana,

6 miejsce - Witold Zielinowski,

11 miejsce - Piotr Lipowy,

12 miejsce -  Zosia Frankowska,

14 miejsce - Krzysztof Dąbrowski,

17 miejsce - Wojciech Umławski.

Wszyscy wymienieni zawodnicy wygrali po 5 partii na 6 rozegranych.

O miejscu w klasyfikacji końcowej decydowała punktacja pomocnicza- Bucholz.

Cztery partie wygrali: Antonina Frankowska, Maksymilian Flieger, Mateusz Ambroż, Natalia Biegańska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, breloczki szachowe i dyplomy.

Po turnieju dzieci zwiedziły Stadion Miejski Legii, zrobiły sobie zdjęcie przy pomniku Kazimierza Deyny. Widziały Wisłę, Syrenkę nad Wisłą, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Stadion Narodowy, i Pałac Kultury i Nauki.

Opiekę nad dziećmi pełniły panie: Karina Obiora, Wiesława Walkowska,  Marika Frankowska, Marta Dziurla, Katarzyna Ambroż, Madalena Zielinowska.