Wizyta żołnierzy amerykańskich.

W dniu 08.06. 2021 gościliśmy w szkole grupę żołnierzy wojsk amerykańskich stacjonujących w Żaganiu. Program wizyty obejmował spotkania z uczniami klas dwujęzycznych, klas 8 oraz liceum ogólnokształcącego. Żołnierze opowiadali o swojej służbie w wojsku amerykańskim oraz wrażeniach ze swojego pobytu w Polsce. Uczniowie natomiast mieli okazję zadawać różnorodne pytania związane z kulturą i tradycjami panującymi w Stanach Zjednoczonych. Nasi Goście okazali się bardzo przyjaźnie nastawieni do młodzieży i z humorem odpowiadali na nawet najtrudniejsze pytania. Młodsze klasy miały także okazję zapoznać się wyposażeniem bojowym żołnierzy amerykańskich. Po wizycie w szkole żołnierze spotkali się z wójtem Gminy Włoszakowice, panem Robertem Kasperczakiem, który przedstawił im historię i tradycje naszego regionu. Było to nasze drugie spotkanie i tym razem żołnierze zadeklarowali chęć ponownego przyjazdu i wzięcia udziału w rywalizacjach sportowych w ramach Dnia Sportu Szkolnego.

A.   Wandolska, W. Rosik

Zdjęcia wykonane przez: