Wycieczka klasy 4b i 4c

W czwartek, 25 maja 2023roku, uczniowie klasy 4b i 4c wczesnym rankiem wyruszyli na długo oczekiwaną wycieczkę. Na dwa dni uczniowie oderwali się od szkolnych ławek i pod opieką pani Aleksandry Nowak, pani Iwony Kaczorowskiej, pani Aliny Mądrzak i pani Kariny Obiora, zwiedzali, przemierzali górskie szlaki,... a nawet poszukiwali złota. Po paru godzinach spędzonych w autokarze, uczniowie powitali pana przewodnika, który zabrał nas do pierwszej atrakcji. Była nią Kaplica Czaszek w Czermnej. Następnie dotarliśmy do miejscowości Karłów, skąd udaliśmy się na wędrówkę na najwyższy szczyt Gór Stołowych - Szczeliniec Wielki. Z samego szczytu wszyscy podziwiali zapierający dech w piersiach krajobraz Sudetów. Po drodze można było spotkać wiele skał o fantazyjnych kształtach, z których niemal każda ma swoją nazwę. Wszyscy przeciskali się przez Piekiełko i Diabelską Kuchnię. Po południu udaliśmy się do labiryntu Błędnych Skał, gdzie przeciskanie przez wąskie przejścia dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych wrażeń. Pierwszy dzień wycieczki zakończyliśmy spacerem po Zieleńcu. Drugiego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Na pierwszy ogień poszło zwiedzanie kopalni i zapoznawanie się z historią tego miejsca. Dowiedzieliśmy się ile złota i arsenu zostało wydobytych tam swego czasu. Po przejeździe górniczą kolejką i obejrzeniu pokazu bicia monet, przystąpiliśmy do czynności praktycznych - poszukiwania złota. Bogaci w cenny kruszec udaliśmy się do osady górniczej – Średniowiecznego Parku Techniki, w którym zapoznano nas z wyglądem i działaniem zdobyczy technicznych wykorzystywanych niegdyś przez górników. Tam również odwiedziliśmy dom strachu i kata. W drodze powrotnej do Włoszakowic był także postój w Restauracji Mc`Donalds. Do domu wszyscy wrócili bardzo zmęczenie, ale bardzo zadowoleni.