XXVII Rajd Jesienny

„XXVII Rajd Jesienny w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości” – pod takim hasłem kolejny już raz MKKT PTTK Łaziki zorganizowały Rajd Niepodległościowy. Celem rajdu było uczczenie Święta Niepodległości, Miejsc Pamięci Narodowej oraz popularyzacja turystyki i krajoznawstwa wśród dzieci i młodzieży. W sobotę 5 listopada wzięło w nim udział 79 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami paniami Aleksandrą Nowak, Marzeną Głuszak – Makałą, Iwoną Drąg, Katarzyną Madalińską oraz panem Markiem Manią. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę komandora Kazimierza Jankowiaka głównego organizatora i rodziców, którzy pomagali nam podczas rajdu. Trasa rajdu prowadziła od szkoły przez Adamowo do Szkoły Podstawowej w Krzycku Wielkim. Przed i w trakcie rajdu młodzież złożyła wiązanki i zapaliła znicze przy Miejscach Pamięci Narodowej. Na terenie szkoły w Krzycku odbyły się liczne konkurencje, w których młodzież i dorośli mogli wykazać się wiedzą, sprytem czy precyzją. Już dzisiaj zapraszamy na następny rajd „Mikołajkowy”, który odbędzie się w grudniu.