Złote medale dla piłkarzy z Włoszakowic

Dnia 14 grudnia na hali sportowej w Rydzynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego Szkół Podstawowych w Futsalu w ramach Leszczyńskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

Nasi uczniowie w składzie: Igor Siwy, Wiktor Stanek, Nikodem Gano, Dawid Wypych, Jakub Stanek, Bartosz Pytlik, Filip Ptaszyński, Antoni Matysiak, Maksymilian Grudziński wrócili z pucharem oraz złotymi medalami zajmując 1 miejsce w turnieju.
            W rozgrywkach wzięło udział 12 szkół podstawowych z Powiatu Leszczyńskiego. Drużyny zostały przydzielone do 3 grup po 4 zespoły. Piłkarze z Włoszakowic trafili do grupy „B” składającej się z drużyn reprezentujących szkoły z Pawłowic, Goniembic oraz Osiecznej wygrywając wszystkie mecze w grupie, co skutkowało awansem do ścisłego finału.

Do finału awansowały również szkoły z Wilkowic oraz Drobnina zajmując 1 miejsca w swoich grupach. W finale Włoszakowice zajęły 1 miejsce, na drugim stopniu podium stanęli piłkarze z Wilkowic, na 3 miejscu uplasowali się piłkarze z Drobnina.