„Kocham Cię, piękny mój kraju”

Dnia 10 listopada 2021 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta - Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Święto Niepodległości jest to najważniejsze polskie święto patriotyczne. Święto to przypomina nam radość z odzyskanej wolności, ale też tę powszechną prawdę, iż wolność nie jest czymś trwałym, czymś danym raz na zawsze.

Nasza akademia była lekcją patriotyzmu, nauką skierowaną do dzieci, młodzieży jak i dorosłych, jak być patriotą w dzisiejszych czasach. Jestem Polakiem to znaczy, że szanuję polską kulturę, znam symbole narodowe oraz mam obowiązki polskie i godnie je wypełniam.

Uroczysta akademia pt. „Kocham Cię, piękny mój kraju” na tle pięknej dekoracji została przygotowana przez uzdolnionych aktorsko, muzycznie i tanecznie uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: p. L. Antczak, p. K. Obiory, p. K. Kaczmarek, B. Nowak, p. Sz. Gądy oraz gościnnie występującej pianistki p. M. Jagodzik. Motywem przewodnim akademii była WOLNOŚĆ.

W trakcie apelu wręczono dyplomy i nagrody uczniom, którzy wygrali wcześniej zorganizowany w szkole konkurs literacko-muzyczny. Celem konkursu było napisanie tekstu pieśni patriotycznej do muzyki skomponowanej przez p. Sz. Gądę. I miejsce w konkursie zajął Piotr Klecha z klasy 7b, natomiast wyróżnienie otrzymała Blanka Mierzyńska z klasy 7c. Pieśń „Kocham Cię, piękny mój kraju” została wykonana w finale akademii przez absolwentkę naszej szkoły – Natalię Bajon. Trzeba przyznać, że widać było pełne skupienie
i wzruszenie wśród uczestników naszej uroczystości. Zaangażowanie uczniów, biorących udział w przedstawieniu, zostało nagrodzone gromkimi brawami wszystkich obecnych.

Warto wspomnieć, że uroczysta akademia powstała w ramach realizacji projektu „Kocham Cię, piękny mój kraju” przy współpracy szkoły z Gminą Włoszakowice oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach.

SzG