Dzień Zdrowego Śniadania

Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania, który przypada 8 listopada to inicjatywa, która ma na celu zachęcić uczniów do zdrowego odżywiania się. Temat zdrowia jest dla nas bardzo ważny, dlatego w tym roku uczniowie klasy 1a dołączyli do tej inicjatywy i wspólne świętowali ten dzień przyrządzając pyszne, zdrowe śniadanko. Po śniadaniu nadszedł czas na spotkanie z Panią dietetyk Klaudią Grabsztunowicz, która przygotowała specjalny program. Na początku opowiedziała o znaczeniu pierwszego i drugiego śniadania, jak prawidłowo je komponować, aby dostarczało nam odpowiednich składników, wspomagało naukę i koncentracje. W trakcie warsztatów odbyły się również zadania praktyczne, podczas których dzieci za pomocą specjalnej aplikacji skanowały produkty i sprawdzały ich jakość, robiły 100% sok pomarańczowy oraz rozwiązywały zagadki. Ta lekcja na długo pozostanie w naszej pamięci.