Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych

Dnia 23 marca w parku za pałacem w miejscowości Pawłowice, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. Uczniowie startowali ze startu wspólnego w poszczególnych kategoriach wiekowych z podziałem na płeć.

Drużyny składały się z max. 6 zawodników, z których najlepsza czwórka liczyła się do punktacji. Nasi uczniowie wzięli udział w kilku kategoriach wiekowych.

Najwyższą lokatę zajęły dziewczęta w kat. - rocznik 2010-2011 plasując się na drugim miejscu biegnąc na dystansie 900 m w składzie: Olga Jagodzik, Lena Marcinak, Julia John, Hanna Zalisz, Nikola Galbarz oraz Sara Niemyt. Następnie chłopcy w kat. wiekowej – rocznik 2012 i młodsi biegnąc na dystansie 800 m oraz chłopcy w kat. wiekowej – rocznik 2008-2009 pokonując dystans 1500 m uplasowali się na 4 miejscu.

Indywidualnie wśród chłopców na podium stanął Bartosz Pytlik, zajmując 3 miejsce.

Spośród dziewcząt najwyższą lokatę zajęła Olga Jagodzik plasując się na 5 miejscu. Zawody odbyły się w miłej oraz przyjaznej atmosferze, w duchu rywalizacji fair-play.