Złaz Mikołajkowy 2023.
02 grudnia 2023

Złaz Mikołajkowy 2023.

Mikołajki już blisko, dlatego nasza szkoła wzięła kolejny raz udział w Złazie Mikołajkowym, którego meta była na terenie leśniczówki Koczury. Na miejscu czekało na nas ognisko, pieczone kiełbaski i ciepła herbata. Pojawił się także prawdziwy Mikołaj, który rozdawał cukierki. Tradycyjnie odbył się konkurs na najlepszy strój Mikołaja oraz krajoznawczy. Później odbyło się
Andrzejki w klasach drugich
02 grudnia 2023

Andrzejki w klasach drugich

Klasy drugie kultywując tradycję, świetnie bawiły się podczas zabawy andrzejkowej.  Z przejęciem i ciekawością czekały na przepowiednie z wróżb. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców.  Dziękujemy.
Andrzejki w klasie 3c
01 grudnia 2023

Andrzejki w klasie 3c

Dnia 30 listopada w kl. 3c odbyły się Andrzejki. Uczniowie zapoznali się ze zwyczajami i tradycjami andrzejkowymi. Następnie wszyscy brali udział w andrzejkowych wróżbach i zabawach tanecznych. Dzień ten dostarczył wielu przeżyć i emocji, a także stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.
Andrzejki w klasie 1a
01 grudnia 2023

Andrzejki w klasie 1a

Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowane są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka. Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w klasie 1a odbyły się wróżby i zabawy andrzejkowe.Nie zabrakło również
Patriotycznie z robotami

Patriotycznie z robotami

W listopadzie bawiąc się w kodowanie z ozobotami uczniowie klas trzecich i 2b zrealizowały tematy związane z listopadowymi świętami. Zajęcia kształtujące kreatywność  mogą się odbywać z wykorzystaniem pozyskanego przez naszą szkołę sprzętowi w ramach programu #Labolatoria przyszłości.
Grand Prix – turniej drugi

Grand Prix – turniej drugi

achiści z klas drugich zakończyli listopad turniejem szachów szybkich. Dzieci rozegrały 7 rund w tempie 10 minut na zawodnika. Tym razem klasyfikacja końcowa byłą następująca: Wiktor Draber, Makary Lysychenko i Nikodem Górczak. Turnieje cyklu odbywają się w ramach programu  finansowanego przez Polski Związek Szachowy - Klub w szkole.
Dzień Jeża w 2 b

Dzień Jeża w 2 b

Omawiając przygotowanie zwierząt do zimy dzieci wzięły udział w warsztatach EKOSFERY Leszno na temat życia jeża. Pani Iwona Piwońska przybliżyła dzieciom ciekawostki z życia jeży, ale także wykonały. W ramach edukacji plastycznej dzieci wykonały gipsową figurkę tegoż zwierzaka.
Podróże, podróże… w 2b
29 listopada 2023

Podróże, podróże… w 2b

Klasa IIB w listopadzie zrealizowała  drugi moduł  innowacji pedagogicznej Natalka i Antek w Krainie Wielkiej Matematyki. Tym razem dzieci uczyły się odczytywać informacje na biletach kolejowych, szukały właściwego pociągu w rozkładzie jazdy, planowały podróż, obliczały jej czas trwania i koszt. Dodatkowo powtórzyły sobie wiadomości o liczbach rzymskich.  Za prawidłowe wykonanie zadania otrzymały kolejną  naklejkę do dzienniczka  zajęć.
Laboratoria Przyszłości na zajęciach świetlicowych
27 listopada 2023

Laboratoria Przyszłości na zajęciach świetlicowych

W świetlicy szkolnej uczniowie korzystają z klocków konstrukcyjnych pozyskanych przez szkołę w ramach programu #LabolatoriumPrzyszlosci. Możliwość tworzenia różnych kombinacji zapewnia zabawę, która się nie nudzi i jest dla dziecka atrakcyjna. Dzieci rozwijają zdolności manualne oraz doskonalą motorykę małą.
26 listopada 2023

"Szlachetna Paczka" w naszej szkole.

Czas przedświąteczny to dobry moment, by pomagać innym. Nasza szkoła kolejny raz dołącza do najlepszej paczki na tej ziemi- Szlachetnej Paczki. Razem możemy więcej. Szczegóły akcji w mobidzienniku
Zbiórka artykułów dla Leszczyńskiego Banku Żywności.
26 listopada 2023

Zbiórka artykułów dla Leszczyńskiego Banku Żywności.

Wolontariusze z naszej szkoły pomagają w zbiórce artykułów żywnościowych i chemicznych dla Leszczyńskiego Banku Żywności.  Można ich spotkać w sklepie Dino na ul. Myśliwskiej Całkiem niezły początek … Darczyńcom dziękujemy
Wycieczka klasy 1a
23 listopada 2023

Wycieczka klasy 1a