Natalka i Antek w Krainie Wielkiej Matematyki
28 lutego 2022

Natalka i Antek w Krainie Wielkiej Matematyki

Moduł 1- Matematyka w kuchni klasa 3 b realizowała w dniu 28 lutego 2022 r. W czasie lekcji dzieci pracowały w grupach. Najpierw poznały rolę matematyki w kuchni w oparciu o materiał wideo związany z przepisem na pieczenie ciastek. Potem praktycznie poznały miary masy, zamieniały jednostki rozwiązując zadania z treścią, obliczając  ilość potrzebnych produktów do realizacji przepisu, a także ważyły na
Spotkanie ze stomatologiem klas pierwszych.
28 lutego 2022

Spotkanie ze stomatologiem klas pierwszych.

28 lutego br. uczniowie klas pierwszych spotkali się ze stomatologiem – panią Anna Klawinską. Dzieci wzięły udział w pogadance na temat zębów oraz zasad dbania o higienę jamy ustnej. Dowiedziały się, na czym polega praca stomatologa, jak ważne dla naszego zdrowia jest codzienne mycie zębów, sposób odżywiania oraz regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym.
Koncert „Na ludową nutę”
25 lutego 2022

Koncert „Na ludową nutę”

W piątek, 25.02.2022 r., klasa 3b przedstawiała na koncercie muzycznym „Na ludową nutę” dla zaproszonych gości krótki program muzyczny.  Dzieci przez dwa tygodnie poznawały na lekcjach, na warsztatach i na wycieczkach zabytki materialne i niematerialne Wielkopolski. Nauczyły się też grać na flażoletach proste melodie ludowe.  Wiadomości, które wzbogaciły ich wiedzę, zamieszczone zostały w albumie „Ciekawostki
Mistrzostwa klasy 2 c
24 lutego 2022

Mistrzostwa klasy 2 c

W ramach projektu Edukacja przez Szachy w Szkole dzieci z klasy 2 c w czwartek, 24.02.2022 r. rozegrały turniej szachów szybkich. Klasyfikacja końcowa turnieju: chłopcy: Obiegała Igor, Bartkowiak Artur, Hałupka Antoni; dziewczęta: Solarczyk Maria, Kościelna Weronika, Olejniczak Julia. Medale i upominki dla wszystkich dzieci zakupiła Klasowa Rada Rodziców.
Muzyczne spotkanie

Muzyczne spotkanie

W dniu 22.02.2022 r. klasę 3 b odwiedził pan Michał Umławski.   W czasie zajęć zaprezentował dzieciom męski strój ludowy, instrumenty ludowe- dudy i skrzypce.  Pan Michał szczegółowo omówił budowę instrumentów i zasady gry na nich. Ochotnicy mogli spróbować swoich sił próbując wydobyć dźwięki.   Dzieci w czasie zajęć poznały tańce ludowe, a także wielkopolskie przyśpiewki.
Kodowanie - 3a

Kodowanie - 3a

Dzieci z klasy 3 a w środę, 23.03.2022 r. poznały GeniBoty i ich możliwości. Na zajęciach dzieci poznały nowy język programowania- wydawanie poleceń za pomocą kart. Dodatkowo bawiły się aplikacją WR – odczytywały zaprogramowany układ zdjęć w oparciu o puzzle WR.
Mistrzostwa klasy 2 b

Mistrzostwa klasy 2 b

W ramach projektu Edukacja przez Szachy w Szkole dzieci z klasy 2 b w środę, 23.02.2022 r. rozegrały turniej szachów szybkich. Klasyfikacja końcowa turnieju: chłopcy: Rodewald Mikołaj, Murek Antoni, Zając Antoni; dziewczęta: Knop Hanna, Nowak Nikola, Franek Joanna. Medale i upominki dla wszystkich dzieci zakupiła Klasowa Rada Rodziców.
Poznajemy nasza przeszłość
21 lutego 2022

Poznajemy nasza przeszłość

W poniedziałek, 21.02.2022 r. klasa 3 b była na wycieczce w Bukówcu Górnym.  Tematykę folkloru przedstawiała uczniom pani Zofia Dragan.  Najpierw w Izbie Regionalnej dzieci zobaczyły przedmioty codziennego użytku z przełomu XIX /XX wieku, rozmawiały o pracy i wypoczynku na wsi, o obowiązkach dzieci i dorosłych. Podziwiały fotografie przedstawiające codzienne życie polskiej wsi. Zobaczyły dawne stroje wyjściowe i codzienne ,
Szachowe mistrzostwa klas trzecich.
17 lutego 2022

Szachowe mistrzostwa klas trzecich.

W dniu 17.02.2022 r. w ZSO we Włoszakowicach odbyły się Mistrzostwa Klas III projektu EpSwS.  Dzieci walczyły o medale w klasyfikacji dziewcząt i chłopaków. Rozegrano 7 rund szachów szybkich.  Klasyfikacja końcowa: Chłopcy- Umławski Wojciech, Zielinowski Witold, Flieger Maksymilan; Dziewczęta – Grabowy Wiktoria, Primel Milena, Grekel Lena. Wszystkie dzieci biorące udział w turnieju  otrzymały słodycze ufundowane przez Klasową Radę Rodziców.
Uczniowie klas 2 oraz 3 świętowali dzisiaj Walentynki
14 lutego 2022

Uczniowie klas 2 oraz 3 świętowali dzisiaj Walentynki

Z tej okazji w naszej szkole w ostatnich dniach działała "Poczta Walentynkowa". Listonoszki  z klasy 3c posegregowały wszystkie kartki i wręczyły je adresatom
Walentynkowa lekcja matematyki w klasie 4b
14 lutego 2022

Walentynkowa lekcja matematyki w klasie 4b

W klasie 4b z okazji Walentynek odbyła się ciekawa lekcja matematyki.
Szachowy weekend.
13 lutego 2022

Szachowy weekend.

W dniach 12-13.02.2022 r. w 4 grupach turniejowych we Wrześni w turnieju klasyfikacyjnym zagrało 17 zawodników z Włoszakowic.  Wyniki końcowe: -Milena Primel w klasyfikacji dziewcząt w grupie B wywalczyła srebrny medal,   -Wiktoria Grabowy w grupie D w klasyfikacji dziewcząt wywalczyła brązowy medal.  Dziękuję za pomoc w opiece nad grupą zawodników p. B.Biegańskiej, p.I.Włodarczyk i p. P.Włodarczyk. Zawody były przygotowaniem do szachowych rozgrywek ligowych. WW