Spotkanie z leśnikiem klasy 3a

Spotkanie z leśnikiem klasy 3a

Uczniowie klasy 3a wybrali się na spotkanie z leśnikiem do pobliskiego parku. Pan Marek Wąsowicz – leśnik z Nadleśnictwa Włoszakowice przedstawił dzieciom zagadnienia dotyczące warstwowej budowy lasu oraz przekazał ciekawostki dotyczące różnych gatunków drzew liściastych i iglastych.
Lekturki spod chmurki

Lekturki spod chmurki

W ramach projektu Lekturki spod chmurki, uczniowie klas pierwszych wykonali samodzielnie lub w grupach gry. Sami ustalali zasady gry i urządzili rozgrywki.
Zajęcia z kodowania

Zajęcia z kodowania

Zajęcia z kodowania- klasa 3b  Uczniowie klasy 3b kontynuują zajęcia z kodowaniem z wykorzystaniem GeniBotów. Dzisiaj układały za pomocą kart kodujących program dla GeniBota – „Schody”. Utrwaliły pojęcie pętli. Sprzęt, na którym dzieci pracowały, został zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszłości
2a i pierwszy śnieg

2a i pierwszy śnieg

Klasa 2a korzysta z pierwszego śniegu
LEGO Education w 8b
18 listopada 2022

LEGO Education w 8b

Dzięki pozyskanym przez naszą szkołę zestawom klocków Lego education uczniowie klasy 8b mogli zapoznać się z budową i działaniem przekładni ślimakowej. Zadaniem uczniów było zbudowanie przekładni, a następnie określenie kierunku i liczby obrotów poszczególnych kół przekładni. Wyniki badań i obserwacji zapisali w sprawozdaniu. Zestawy klocków szkoła pozyskała dzięki programowi #Labolatoria przyszłości.
Zajęcia z kodowania - klasa 3c
18 listopada 2022

Zajęcia z kodowania - klasa 3c

Zajęcia z kodowania- klasa 3c  Uczniowie klasy 3c kontynuują zajęcia z kodowaniem z wykorzystaniem GeniBotów. Dzisiaj układały za pomocą kart kodujących program dla GeniBota – „ Schody”. Utrwaliły pojęcie pętli. Sprzęt, na którym dzieci pracowały, został zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.   #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszłości
Spotkanie z leśnikiem klasy 3b
17 listopada 2022

Spotkanie z leśnikiem klasy 3b

W czwartek 17 listopada uczniowie klasy 3b spotkali się z leśnikiem panem Markiem Wąsowiczem w parku we Włoszakowicach. Tematem spotkania była warstwowa budowa lasu, poznanie gatunków drzew i ekosystemu leśnego.
Zabawa w teatr
16 listopada 2022

Zabawa w teatr

Zabawa w teatr Co to jest teatr? Pierwszaki wiedzą to doskonałe i bawiły się na lekcjach wspaniale. Byli aktorzy, muzycy, widownia, brawa i śmiechu przy tym było co niemiara.
Żywa lekcja historii
14 listopada 2022

Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii - spotkanie z rekonstruktorami i pracownikiem Muzeum Wojska Polskiego w Poznaniu. Goście opowiadali o uzbrojeniu, mundurach i stopniach powstańców wielkopolskich oraz ich walce o Niepodległość.  Dziękujemy Bibliotece Publicznej i Panu Dyrektorowi Przemysławowi Kuchcickiemu we Włoszakowicach za zorganizowanie tak ciekawych zajęć dla młodzieży. Na spotkaniu obecny był Wójt Gminy Włoszakowice, pan Robert Kasperczak   L.D.

"Co to jest niepodległość?" w 2c

"Co to jest niepodległość"? Na to pytanie uczniowie klasy  2c potrafią odpowiedzieć śpiewająco.
Wycieczka klas pierwszych do Poznania

Wycieczka klas pierwszych do Poznania

Wycieczka klas pierwszych w ramach edycji jesiennej 2022  programu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę"   Klasy pierwsze Szkoły Podstawowej we Włoszakowicach w dniu 8 listopada 2022 roku w czasie wycieczki poznały Poznań jako stolicę Wielkopolski. Program wycieczki był bardzo ciekawy. Najpierw dzieci zwiedziły pod opieką przewodnika Palmiarnię, podziwiały jeden z najstarszych w Europie ogrodów tego typu. W Palmiarni
Warsztaty plastyczne klas pierwszych

Warsztaty plastyczne klas pierwszych

Wycieczka do Poznania zainspirowała uczniów klas pierwszych do realizacji warsztatów plastycznych „Widokówka z Poznania”.             W oparciu o zestawy edukacyjne, które klasy otrzymały w czasie wizyty w Muzeum Rogalowym w Poznaniu, dzieci układały tekst  pozdrowień ze stolicy Wielkopolski, a potem malowały kolorowym piaskiem Ratusz.