15 grudnia 2023

"Szlachetna Paczka" 2023

Zakończyliśmy akcję Szlachetna Paczka!!!!! Dzięki wielkiemu sercu i zaangażowaniu wielu osób, również spoza szkoły, Paczka urosła do potężnych rozmiarów. Już jutro pomoc dotrze do potrzebującej Rodziny. WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY. Wierząc, że dobro wraca, życzymy najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w nowym roku.
Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej

Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej

Czwartkowe przedpołudnie w Naszej Szkole przyniosło bardzo dużo emocji. W hali rozegrany został Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. Wśród rywalizujących drużyn znalazła się reprezentacja: nauczycieli ZSO, Branżowej Szkoły I stopnia, Liceum Ogólnokształcącego oraz Wojska Polskiego. Zacięta rywalizacja wyłoniła najlepszych zawodników, którymi okazali się żołnierze. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie Szkoły Branżowej, a trzecie nauczyciele.
Narada dyrektorów w naszej szkole.
14 grudnia 2023

Narada dyrektorów w naszej szkole.

W sali konferencyjnej nowej części szkoły odbyła się narada dyrektorów.
Złote medale dla piłkarzy z Włoszakowic

Złote medale dla piłkarzy z Włoszakowic

Dnia 14 grudnia na hali sportowej w Rydzynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego Szkół Podstawowych w Futsalu w ramach Leszczyńskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej.             Nasi uczniowie w składzie: Igor Siwy, Wiktor Stanek, Nikodem Gano, Dawid Wypych, Jakub Stanek, Bartosz Pytlik, Filip Ptaszyński, Antoni Matysiak, Maksymilian Grudziński wrócili z pucharem oraz
Koncert świąteczny
13 grudnia 2023

Koncert świąteczny

Zapraszamy na Koncert Świąteczny
Wykład o skamienielinach

Wykład o skamienielinach

W dniu 12 grudnia 2023 roku Radosław Zalisz, uczeń trzeciej klasy Branżowej Szkoły I Stopnia we Włoszakowicach, w ramach lekcji historii przeprowadził wykład nt. „Ordowickie oraz sylurskie skamienieliny z naszych terenów”, w którym uczestniczyła młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Tuż przed wystąpieniem Jarosław Zielonka, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących, pogratulował uczniowi pomysłu przedsięwzięcia. Skamienieliny, które zostały
Wycieczka do Drezna

Wycieczka do Drezna

W dniu 8 grudnia 2023r. uczniowie klas licealnych wzięli udział w wycieczce do Drezna. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od słynnego zespołu pałacowego Zwinger. Nazywany perłą baroku pałac w trakcie wojny niemal całkowicie został  zniszczony. Na szczęście dla zwiedzających został po wojnie odbudowany. We wnętrzach pałacu obejrzeliśmy wystawę porcelany, która nazywana jest powszechnie białym złotem.
klasa 7b na spektaklu
12 grudnia 2023

klasa 7b na spektaklu "Skrzypek na dachu".

We wtorek 12 grudnia klasa 7b wyjechała do Poznania na spektakl „Skrzypek na dachu”.  Była to dla większości pierwsza wizyta w Teatrze Wielkim. Przed spektaklem uczniowie uczestniczyli w lekcji Sposób na Operę. To przeżycie na pewno zapadnie w pamięć.

Konkurs "Świąteczne czytanie".

12 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania ze Zrozumieniem “Świąteczne Czytanie”, w którym wzięli udział uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej. Ich zadaniem było zapoznanie się z tekstem o tematyce świątecznej, na temat którego komisja zadawała pytania. Na koniec uczestnicy konkursu czytali tekst na głos, zachowując odpowiednią technikę czytania, czyli
Mikołajki w 3b

Mikołajki w 3b

6 grudnia na klasę 3 b czekał dzień pełen przygód, a mianowicie uczniowie  otrzymali tajemniczy list był on od Św. Mikołaja. W liście było napisane, że w klasie są pochowane koperty z zadaniami, które mają wykonać, aby otrzymać słodką niespodziankę. Przy wykonywaniu zadań było wesoło, a dzień w klasie zakończyliśmy na słodko.
CX Włoszakowice Puchar Polski

CX Włoszakowice Puchar Polski

W dniu 9 grudnia we włoszakowickim parku odbyły się zawody CX Włoszakowice Puchar Polski w Kolarstwie Przełajowym „Cześć i Chwała Zwycięzcom” dla uczczenia 105. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. W wyścigach wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy pokazali się z jak najlepszej strony. Zwycięzcami zostali wszyscy, którzy stanęli na starcie i zmierzyli się z trudną i wymagającą, błotnistą